Sondaż: 96% Polaków chce postawienia działaczy PO przed Trybunałem Stanu

15.11.2008 WARSZAWA HOTEL NOVOTEL , RADA KRAJOWA PO [ PLATFORMA OBYWATELSKA ] N/Z JACEK SARYUSZ WOLSKI , GRZEGORZ SCHETYNA HANNA GRONKIEWICZ WALTZ , DONALD TUSK , BRONISLAW KOMOROWSKI , ZBIGNIEW CHLEBOWSKI  FOT. WOJCIECH OLKUSNIK / AGENCJA GAZETA

FOT. WOJCIECH OLKUSNIK / AGENCJA GAZETA

Wg. sondażu przeprowadzonego przez SRP w dniach 3-8 grudnia, 96% Polaków chce, aby czołowi działacze Platformy Obywatelskiej stanęli przed Trybunałem Stanu za swoje zbrodnie. Oczywiście wynik mojego badania pokazuję głównie jako przykład manipulowania sondażami w celu osiągnięcia danego celu.

Uważam iż sondaże dot. poparcia partii politycznych nie powinny być publikowane przez media. Tracą na tym głównie małe partie, które są marginalizowane, gdyż namawia się do głosowania na jedynie słuszną wielką partię, która ma poparcie i szanse na rządzenie krajem. Musi to iść w parze z uwolnieniem dostępu do tworzenia nowych mediów, czyli usunięcia Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, lub znaczącego ograniczenia jej kompetencji.

Poniżej sondaż, w którym możecie zagłosować:

31 uwag do wpisu “Sondaż: 96% Polaków chce postawienia działaczy PO przed Trybunałem Stanu

   • Sondaże robi się na próbie losowej, a ta taka nie jest. Ta ankieta nie jest sondażem. Bada wyłącznie opinię jej uczestników i nikogo poza tym, więc nie jest reprezentatywna dla żadnego innego grona, nie mówiąc o całym społeczeństwie.

    Polubienie

   • Sondaże polityczne robi się tak, żeby wyszedł taki wynik jak zleceniodawca chce, a w każdym razie publikuje się taki wynik – to służy czystej manipulacji, dlatego o tym też napisałem.

    Polubienie

 1. Głupota ludzka nie zna granic.Każda partia ma swoje plusy i minusy. Chciałabym na koniec kadencji PiS zobaczyć chociaż kilka plusów bo jak na razie nie widzę żadnego.

  Polubienie

  Odpowiedz
  • A co można powiedziec po dwóch miesiącach rządzenia, oceniajmy po kilku latach. Za rządu PO ciężko było o pracę gdziekolwiek chyba, że po znajomości. Podwyżek płac w najniższych sektorach nie było a ceny szły w górę, prąd, żywnośc, opłaty za mieszkania i gruntowe, podwyżki watu na produktach. Wszystko zgodnie z obietnicą pana Tuska, będą podwyżki tylko jak by powiedział jakie ma zamiar zrobic podwyżki to nikt by na jego partię nie zagłosował. Przez lata rządów PO nie raz widziałam i sama odczułam jak mnie i innych oszukali i nic nikt nie zrobił żeby oszustów ukarac.

   Polubienie

   Odpowiedz
   • Po 2 miesiącach rządzenia tego rządu można powiedzieć bardzo wiele i uwierz mi, że po kilku latach nie będzie już co oceniać. Jeśli chodzi o pracę to wystarczy chcieć i zawsze można ją znależć, nie spodziewasz się chyba, że pani premier zapuka do twych drzwi i wręczy Ci do podpisania umowę o pracę na czas nieokreślony ze średnią krajową? Następnie – nie wszystkie podwyżki można przewidzieć, to zależy od wielu czynników, głównie niezależnych od rządu.
    Twoja opinia świadczy, że w ogóle nie orientujesz się w zasadach gospodarki wolnorynkowej i po najmniejszej linii oporu wszystko zwalasz na „władze” . Może warto zapoznać się z szeregiem zależności zanim zacznie się kłapać bzdury i oskarżać?

    Polubienie

   • Pojebana babo po paru latach to nie będziesz miała co do gara włożyć tak rozpieprzą Polskę. Myślisz że wszyscy będą skakali wkoło ciebie bo ty nie masz tego czy tamtego a weż się lewusie do roboty .

    Polubienie

 2. Tego komuniste powinien sądzić Stlin z GEBELSeM Jak nie vjeden to drugi skróci go o głowę. tuleja mówiże w Polse są sądy stalinowskie a ja mu pomoggę znależć sądy nazistowskie Tusk, Durczok iid

  Polubienie

  Odpowiedz
 3. Mam prawicowe poglądy i wszystko co na prawo od PO jest w moim przekonaniu słuszne ale także uważam, że przeprowadzanie sondaży na portalu, który gromadzi 98% czytelników mnie podobnych jest niemiarodajne. Podobny (wartościowo) wynik, tylko dla przeciwnych frakcji uzyskamy przy identycznej sondzie umieszczonej np. w G.Wyborczej. Dlatego umieszczanie takich wyników działa raczej usypiająco na naszą czujność i zaangażowanie. Wszak przy 98% poparciu wiele ludzi pomyśli sobie – skoro jest tak dobrze to już można odpuścić, nie muszę dopingować i nawracać nienawróconych.

  Polubione przez 1 osoba

  Odpowiedz
 4. Jak ciężko peowcom pogodzić się z przegrana kurka wszystkich wraz z Tuskiem Komorowskim i reszta bady która rokradla i rozwalila polske zamiast o polskie interesy dbać to Merkel dupe lizal i zachodowi trybunal stanu dla wszystkich

  Polubienie

  Odpowiedz
  • A to pewnie w kościele na sumie ksiądz ci powiedział??? Trafiłam tu przypadkiem i widzę, że macie nieżle wyprane mózgi. Nie stać was nawet na chwilę refleksji? A może myślenie wyszło już mody?

   Polubienie

   Odpowiedz
 5. Pisowscy domagaja sie rozliczenia bylych komunistow, partyjnych, zlodziej itp – to chyba powinniscie zaczac od swoich ministrow, wiceministrow, swietobliwych z RAdia Maryja; plujecie na innych, jestescie kwintesencja chamstwa i ciemnogrodu…….byle tak dalej – gratuluje

  Polubienie

  Odpowiedz
 6. Szanowni Państwo

  Po pierwsze : Począwszy od ostatnich wyborów tj. 25.10.2015 do dnia dzisiejszego tj. 12.05.2016 r., Nie powołano NOWĄ – Komisję Odpowiedzialności Konstytucyjnej.

  Komisja Odpowiedzialności Konstytucyjnej, skład z poprzedniej kadencji w której Kropiwnicki Robert /PO/ jest jeszcze przewodniczącym).
  Można sprawdzić … http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=SKLADKOMST&NrKadencji=7&KodKom=ODK

  Po drugie:

  Ustawa o Trybunale Stanu stanowi :

  Art. 1. 1. Za naruszenie Konstytucji lub ustawy, w związku z zajmowanym
  stanowiskiem lub w zakresie swojego urzędowania, odpowiedzialność konstytucyjną
  przed Trybunałem Stanu ponoszą:

  1) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej,
  2) Prezes Rady Ministrów oraz członkowie Rady Ministrów,
  3) Prezes Narodowego Banku Polskiego,
  4) Prezes Najwyższej Izby Kontroli,
  5) członkowie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji,
  6) osoby, którym Prezes Rady Ministrów powierzył kierowanie ministerstwem,
  7) Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych.

  Art. 5. Prawo do pociągnięcia osób wymienionych w art. 1 ust. 1 pkt 2–7 do odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu przysługuje wyłącznie Sejmowi.

  Art. 5a. Prawo do pociągnięcia posła do odpowiedzialności konstytucyjnej przysługuje wyłącznie Sejmowi.

  (…)

  źródło inf. http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19820110084
  USTAWA z dnia 26 marca 1982 r. o Trybunale Stanu (Dz.U. 1982 nr 11 poz. 84)

  Konkluzja:
  Do przemyślenia dla wyborców.

  Robert Majka – politolog, Sędzia Trybunału Stanu (2015-2019) Solidarność Walcząca Przemyśl, 12 maja 2016 r., g. 20.49
  https://www.facebook.com/robert.majka.589

  Polubienie

  Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s